TV News
Maqedoni

23 vite nga rënia e dëshmorit Agim Rufati në Sllupçan

Dje më 04.05.2024 ora 16:00 u bën Homazhe te Varrezat e Dëshmorëve të Kombit Shqiptar në Sllupçan. Dje u Mbushën 23 Vite nga Rënja Heroike e DËSHMORIT të Kombit SHQIPTAR AGIM RUFATI nga fshati SLLUPÇAN, u mbollën Lule të freskëta për të përkujtuar nga më të Dashurit FAMILJA e Deshmorit dhe disa Bashkfshatar.

Homazhe nga i pari i vendit kryeministri i vendit Z.Talat Xhaferi i cili na nderoi me pjesmarrjen e tij për nderë të 2 Majit – Shpalljes së Zonës së Lirë në SLLUPÇAN!

Kujtimi për Dëshmorin Agim RUFATI do të mbetet përjetësisht i freskët në Zemrat tona. LAVDI DËSHMORVE TË KOMBIT SHQIPTAR.

Foto: https://www.facebook.com/share/p/GXTRnPMHhqm7r3od/?mibextid=WC7FNe

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Unifikimi maqedonas antishqiptar do të rrezikojë marrëdhëniet ndëretnike

Suad Avdiu

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Suad Avdiu

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Suad Avdiu