TV News
Maqedoni

Ndalohen dy persona nga Shkupi, dyshohen se kanë kryer katër krime

MPB njofton se njësiti për punë të brendshme të Qendrës dhe Bit Pazarit në SPB Shkup ka paraqitur kallëzim penal kundër Sh.N. e cila në zonën e Qendrës së Shkupit dhe një në komunën e Aerodromit, si dhe ndaj F.L (22) nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të bazës së dyshimit për kryerjen e veprës penale “ndihma”.

Gjegjësisht, i pandehuri i parë i ka kryer krimet në dy muajt e fundit, duke përdorur forcën fizike dhe mjetet e përshtatshme, ka hapur bravat e veturave, ka sekuestruar automjetet dhe ia ka dorëzuar të pandehurit të dytë, ku automjetet janë zbërthyer dhe shitur për pjesët.

Punonjësit e policisë me urdhër të gjykatës kanë kontrolluar vendndodhjen në pronësi të F.L., ku janë gjetur një sasi e madhe e pjesëve të automjeteve me origjinë nga krimet. Është njoftuar prokurori publik dhe nga gjyqtari i procedurës paraprake Sh.N. ndaj tij është caktuar masa e paraburgimit. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Unifikimi maqedonas antishqiptar do të rrezikojë marrëdhëniet ndëretnike

Suad Avdiu

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Suad Avdiu

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Suad Avdiu