TV News
Maqedoni

Rashidi falënderon Taravarin për koalicionin me opozitën shqiptare

Ish deputeti i ASH-së, Syrija Rashidi falënderon Taravarin për koalicionin me opozitën shqiptare.

Ndryshimi nuk është frazë boshe, por i njëjti merr kuptim vetëm atëherë kur ata që qeverisin 22 vite përfundimish të shkojnë në opozitë. Rruga e cila sjell ndryshimin është një, e vetme dhe tjetër nuk ka. Kështu shkruan në profilin e tij në Facebook, ish deputeti i ASH-së, Syria Rashidi, ndërsa i ka dhënë mbështetje kryetarit Arben Taravari për të koalicionuar me opozitën.

Postimi i plotë i Syria Rashidit:

“Të nderuar anëtarë dhe mbështetës të Aleancës për Shqiptarët.
Aleanca sivjet i bënë 10 vite që kur ka dalë në skenën politike dhe pavarësisht ngritjeve dhe rënieve të kohëpaskoshme, boshti i sajë moral dhe politik ka qënë, është dhe do të mbesi ndryshimi. Ndryshimi nuk është frazë boshe por i njëjti merr kuptim vetëm atëherë kur ata që qeverisin 22 vite përfundimish të shkojnë në opozitë. Rruga e cila sjell ndryshimin është një, e vetme dhe tjetër nuk ka.
Faleminderit kryetar Taravari që u përcaktove për atë rrugë. Mbështetja jonë dhe e anëtarësisë së gjërë nuk do të mungojë”, shkruajti Syria Rashidi.

Lajme të ngjashme

Suad Daipi – Shef i Shtabit Zgjedhor të Alternativēs pēr Likovē.

Suad Avdiu

Migrimi po zbraz shkollat edhe në vendet e rajonit

Suad Avdiu

Sezoni i ri turistik me autostradë të pandërtuar

Suad Avdiu