TV News
Sport

Po shkëlqen këtë sezon, Real Madridi gati ta shpërblej me kontratë të re yllin e ekipit

Real Madridi është gati të shpërblejë mbrojtësin Dani Carvajal me një ofertë të re për kontratë, pas një sezoni të shkëlqyer deri më tani.

32-vjeçari është kritikuar shpesh nga tifozët e Real Madridit dhe vazhdimisht ka munguar shkaku i lëndimeve, por këtë sezon ai i ka lënë të dyja pas. Edhe pse ai ka pasur disa probleme muskulore, në pjesën më të madhe mbrojtësi veteran ka qenë në formë dhe ka udhëhequr Real Madridin.

Ndoshta një nga lojtarët e tyre më të mirë këtë sezon, Carvajal është përmirësuar si një kërcënim sulmues dhe duket po aq konkurrues si kurrë pa top.

Gazeta Marca e përshkruan atë si ‘shpirtin’ e ekipit në sytë e disave brenda Valdebebas.

Ndjenja e tyre është se Carvajal ka ende shumë për të treguar dhe do t’i ofrojë atij një zgjatje të re njëvjeçare me një opsion më shumë. Kjo marrëveshje ndjek rregullin e tyre për marrëveshjet njëvjeçare me një lojtar mbi 30 vjeç.

Në mënyrë të ngjashme, do të duhet të merret një vendim për Lucas Vazquez. Atij i skadon kontrata në fund të sezonit dhe detajet e përditshme me bazë në Madrid thonë se Los Blancos po kërkojnë emra për të parë nëse vjen një mundësi për të zëvendësuar Vazquez, 32 vjeç, pasi deri tani nuk janë të bindur me rinovimin.

Gazeta Marca vazhdon të thotë se mbrojtësi i djathtë i Gironas, Yan Couto është përmendur në disa raste, por do të jetë e vështirë të bindë City Football Group që të ndahet me të me çmim të ulët.

I riu i Sevillas, Juanlu Sanchez është sugjeruar gjithashtu si një objektiv i mundshëm, por sërish Real Madridi nuk është i gatshëm të përmbushë klauzolën e tij të lirimit prej 20 milionë euro. Meqë të dy i afrohen mesit të të tridhjetave, është një fushë që Florentino Perez do ta ketë në mendje. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Real Madridi me reagim zyrtar të ashpër: Dy gola nga Vinicius barazuan ndeshjen të cilën e vendosi gjyqtari

Suad Avdiu

Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Suad Avdiu

Aguero po i kthehet futbollit – mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Suad Avdiu