TV News
Maqedoni

Mickoski: Në takimin e liderëve do të flitet vetëm për datën e zgjedhjeve

Sot është një ditë e vështir për Maqedoninë dhe nuk mundem ta shfaq dhimbjen për vrasjen e Vanjës, tha sot para Kunvendit përfaqësuesi i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, para se të filloj takimi i liderëve në të cilën duhet të flitet për zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe parlamentare.

“Nuk kemi poste të tjera drejtuese dhe pres një tjetër gjimnastikë në krah të qeverisë. Ne po kërkonim këtë dhe dolëm përsëri me këtë. Nuk bëj shaka me qëndrimet tona dhe amendamentet kushtetuese derisa të shohim qëndrime të qarta për pozicionet hegjemoniste. Temë e këtij takimi janë datat e zgjedhjeve. Është vendim i LSDM-së dhe BDI-së që të shkojnë së bashku në zgjedhje dhe i uroj shumë vite në opozitë”, tha Mickoski. /Telegrafi/

 

Lajme të ngjashme

Suad Daipi – Shef i Shtabit Zgjedhor të Alternativēs pēr Likovē.

Suad Avdiu

Migrimi po zbraz shkollat edhe në vendet e rajonit

Suad Avdiu

Sezoni i ri turistik me autostradë të pandërtuar

Suad Avdiu