TV News
Maqedoni

Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me mot me diell dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare në vend të fortë mbi 60 kilometra në orë nga drejtimi jugor, e cila do të shkaktojë shkrirje të mëtejshme të mbulesës së borës në male.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 14 deri në 19 gradë.

Nën ndikimin e valës së lagësht të dielën do të ketë reshje lokale shiu. Era do të ndryshojë drejtimin në veri, ndërsa nga e hëna temperaturat do të kenë rënie.

Lajme të ngjashme

Janë konfirmuar shtatë kandidatë për president të Maqedonisë së Veriut, vazhdon procedura e mbledhjes së nënshkrimeve

Suad Avdiu

Këtë javë studentët do t’i marrin paratë për ushqimin e subvencionuar

Suad Avdiu

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Suad Avdiu