TV News
Kulturë

Skulptura Kontemporane e Adi Dules në sheshin “Bukureshti”, Veliaj: Sa bukur të shohësh artin të lulëzojë në çdo cep të Tiranës

Një tjetër vepër artistike i shtohet kryeqytetit.

 

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar fotot nga skulptura kontemporane e realizuar nga artisti Adi Dule dhe që është vendosur në një prej shesheve në kryeqytet.

 

“Sa bukur të shohësh artin të lulëzojë në çdo cep të Tiranës. Skulptura kontemporane, realizuar nga artisti Adi Dule, është bizhuja më e re e sheshit “Bukureshti”. FANTASTIKE! Një super bravo për Adin”, shkruan Veliaj.

Lajme të ngjashme

619 vjet nga lindja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut

Suad Avdiu

Përkujtohet patrioti dhe veprimtari shqiptar, Avni Rustemi

Suad Avdiu

DW: Pse gjithnjë e më shumë jomyslimanë po e festojnë Ramazanin

Suad Avdiu