TV News
Diaspora

Roger Federer, në fushatën e tij të re reklamuese për turizmin e Zvicrës

E premte, 31 Mars 2023 – 13:20
albinfo.ch

screenshot

Në fushatën e tij të re reklamuese për turizmin e Zvicrës, kampioni në pension i tenisit është bashkuar me mikun e tij, komedianin amerikan Trevor Noah, përcjell albinfo.ch.

Në një videoklip të publikuar të enjten, të dy shihen duke hipur në një tren nëpër një fshat piktoresk zviceran, pa blerë bileta (paralajmërim: mos u përpiqni ta bëni këtë nëse nuk jeni Roger Federer).

Kjo është reklama e tretë e Federer për të promovuar Zvicrën; në të parën e tij u shfaq me aktorin Robert de Niro dhe në të dytën me aktoren Ann Hathaway.Lajme të ngjashme

Katër vite TV News, katër vite sfida dhe suksese! (VIDEO)

Suad Avdiu

Mërgimtarët në Zvicër hapin dyert për liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim

Suad Avdiu

Shqiptari nga Turqia e çon në vend amanetin e nënës, boton librin “Prekazi”

Vlora Zenuni Hamiti