TV News
Diaspora

Korab Krasniqi përfundon Akademinë Ushtarake në Gjermani

Pjesëtari i FSK-së përfundon Akademinë Ushtarake në Gjermani

E enjte, 30 Mars 2023 – 9:30
albinfo.ch

Forcës së Sigurisë së Kosovës nga sot i u shtua edhe një kuadër profesional i diplomuar për Polici Ushtarake, shkruan albinfo.ch.

Nëntogeri Korab Krasniqi ka përfunduar Akademinë Ushtarake në Bundeswehr të Gjermanisë, dhe nga sot kontributin e tij profesional të fituar në Akademinë Ushtarake në Gjermani do ta japë në Policinë Ushtarake të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Zhvillimi i tij profesional në Akademinë Ushtarake, ndër më të fuqishmet në botë dhe më profesionale, do t’i shërbejë në të ardhmen në fushën ushtarake. /Albinfo.ch

May be an image of 4 people, people standing and indoorLajme të ngjashme

Mërgimtarët në Zvicër hapin dyert për liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim

Suad Avdiu

Shqiptari nga Turqia e çon në vend amanetin e nënës, boton librin “Prekazi”

Vlora Zenuni Hamiti

Kryeministri Kurti takohet në Vjenë me këshilltarin shqiptar në Austri, Fidan Limani

Suad Avdiu