TV News
Diaspora

Dodik në ‘shënjestër’ të SHBA-ve

E mërkurë, 29 Mars 2023 – 22:09
albinfo.ch

Presidenti serb i Bosnjes Milorad Dodik është vënë në qendër të kritikave nga SHBA për rrugën që ai po e ndjek.

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se Dodik është në rrugën e Putinit.

“Sulmet e Milorad Dodik ndaj të drejtave dhe lirive themelore në Republika Srpska tregojnë se ai është në rrugën autoritare të Presidentit Putin. Departamenti i Shtetit, përfaqësuar nga Ambasadori Murphy, vazhdon të avokojë për të ardhmen demokratike dhe të begatë që e meritojnë të gjithë qytetarët e Bosnjës dhe Hercegovinës”, shkroi Blinken në Twitter.Lajme të ngjashme

Mërgimtarët në Zvicër hapin dyert për liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim

Suad Avdiu

Shqiptari nga Turqia e çon në vend amanetin e nënës, boton librin “Prekazi”

Vlora Zenuni Hamiti

Kryeministri Kurti takohet në Vjenë me këshilltarin shqiptar në Austri, Fidan Limani

Suad Avdiu