TV News
Rajon-Botë

Sulmi në shkollën 9-vjeçare në Nashville/ Policia bastis shtëpinë e autores, gjenden armë gjahu

Policia ka bastisur shtëpinë e 28-vjeçares, autore të sulmi vdekjeprurës me armë zjarri në shkollën 9-vjeçare në Nashville të SHBA. Gjatë kontrollit të banesës së saj autoritetet gjetën të tjera armë zjarri, përveç atyre të përdorura në sulm.

 

Autoritetet konfirmuan se u gjetën dy pushka gjahu, fotot e të cilave u bënë publike.

 

Pas ngjarjes së të hënës, presidenti amerikan Joe Biden ka përsëritur thirrjet e tij për ndërhyrje në legjislacionin me synim kontrollin e armëve.

 

Tre fëmijë dhe tre të rritur u vranë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë private të krishterë në Neshville në shtetin Tenesi të SHBA-së.

 

Sulmet me armë zjarri në shkolla janë një fenomen i përsëritur në SHBA duke shkaktuar mjaft viktima, kryesisht të mitur.

 

Lajme të ngjashme

New York Times: Izraeli ishte në dijeni për planin e Hamasit më shumë se një vit më parë

Suad Avdiu

Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Suad Avdiu

Policia e Shqipërisë nderohet me Çmimin e Ekselencës nga Mbretëria e Bashkuar

Suad Avdiu