TV News
Diaspora

Zjarri i madh në Pejë, tetë persona dërgohen në spital

Zjarri përfshin depot e Elkosit, tetë persona kërkojnë ndihmë mjekësore

E shtunë, 25 Mars 2023 – 11:45
albinfo.ch

Tetë persona janë dërguar në spitalin e Pejës, pas zjarrit të madh që ndodhi mëngjesin e sotëm në objektin e ELKOS-it, përcjell albinfo.ch.

Kjo është konfirmuar edhe nga Emergjenca e Spitali i Përgjithshëm Pejë, ndërsa njofton se gjendja e pacientëve është jashtë rrezikut për jetë, shkruan Reporteri.net.

Njoftimi i plotë:

Njoftim lidhur me pacientët e pranuar nga djegja e objektit në Pejë!

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë deri më tani janë duke u trajtuar 8 pacientë nga rasti i djegies së një objekti në Pejë.

Sipas Spitalit të Përgjithshëm në Pejë, pacientët kryesisht ishin helmuar nga tymi.

“Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë deri më tani janë duke u trajtuar 8 pacientë nga rasti i djegies së një objekti në Pejë. Pacientët janë duke u trajtuar te spitali ynë dhe gjendja e tyre është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë dhe janë raste kryesisht të helmuar nga tymi”, thuhet në njoftimin e këtij spitali,Lajme të ngjashme

Vazhdon organizimi masiv i VLEN-it për mërgatën

Suad Avdiu

Nesër voton Diaspora

Suad Avdiu

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

Suad Avdiu