TV News
Shqipëri

Alibeaj: Të garojmë në 61 bashki/ Shumica e deputetëve kundërshtojnë daljen me kandidat më vete

Prej ores 11:00 kryetari në detyrë i PD Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar për të vendosur si do të garojë në zgjedhjet e 14 majit. Mbledhja është shoqëruar me debate dhe Kryesia e deputetët është ndarë në dy kampe.

 

Enkelejd Alibeaj së bashku me Oriola Pampurin, Roland Bejkon mendojnë që PD duhet të garojë në 61 bashki me kandidatë për kryetarë bashkie dhe këshilla bashkiakë.

 

Gazment Bardhi, Jorida Tabaku, Dhurata Çupi, Dashnor Sula, Bledion Nallbati mendojnë që PD nuk duhet të nxjerrë kandidatë për kryetarë bashkie, për të mos çarë votat e opozitës.

 

Sipas tyre, PD duhet të garojë vetëm me kandidatë për këshillat bashkiakë.  Mësohet se Jorida Tabaku ka deklaruar se demokratët kanë vetëm një kundërshtar, qeverinë dhe nuk ka asnjë justifikim që PD të shërbejë për të përçarë votën e opozitës.

Lajme të ngjashme

Policia e Shqipërisë nderohet me Çmimin e Ekselencës nga Mbretëria e Bashkuar

Suad Avdiu

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Suad Avdiu

Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Suad Avdiu