TV News
Kosovë

“Lista serbe”, jo në zgjedhje/ Votimet lokale në 4 komuna në veri mbahen në 23 prill

Lista serbe nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunat me shumicë serbe, në 23 prill.

 

Komisioni Qendror në Kosovë njoftoi se afati i regjistrimit ka përfunduar ndërsa asnjë subjekt politik nuk është futur  në garë  për katër komunat në veri të vendit.

 

Në votime pritet të marrin pjesë vetëm 11 kandidatë.

 

Lista serbe njoftoi në 20 mars se do të bojkotojë zgjedhjet deri në përmbushjen e dy kërkesave: formimit të asociacionit dhe tërheqjen e të gjitha njësive speciale të Policisë së Kosovës nga veriu.

Lajme të ngjashme

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Suad Avdiu

Zotëria i Parë për Presidenten dhe Hillary Clintonin: Kanë shkruar historinë, i kanë avancuar të drejtat e grave globalisht

Suad Avdiu

Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë