TV News
Maqedoni

Një i burgosur i vë flakën qelisë së tij, të burgosurit arrijnë të shpëtojnë pa lëndime


Gjatë ditës së djeshme është raportuar se një i burgosur (shtetas turk) në një burg të Shkupit i ka vënë zjarrin qelisë së tij duke djegur dy dyshekë dhe batanije në qelinë ku ndodheshe. Për fat të mirë zjarri është vënë re menjëherë nga punonjësit e burgut të cilët kanë bërë të mundur të shuarjen e tij duke mos rrezikuar jetën e të burgosurve të tjerë.

“Me datë 20.03.2023 në orën 18:15 Instituti Korrektues Ndëshkues në Shkup është raportuar se rreth orës 18:00 në seksionin e paraburgimit, një i dënuar i moshës 23 vjeç nga Republika e Turqisë ka djegur dy shtretër, dyshekë dhe batanije në qelinë e tij të burgut. Punonjësit e burgut e kanë vërejtur menjëherë zjarrin dhe kanë bërë të mundur shuarjen e tij. Nuk ka persona të lënduar”- thuhet në njoftim.


Lajme të ngjashme

Gashi: Në LSDM ka shpërndarje të votës, Taravari ka më shumë gjasa të kalojë në raundin e dytë

Suad Avdiu

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

Suad Avdiu

Mariçiq paralajmëron dërgesë të re prej 300 mijë formularëve për pasaportat

Suad Avdiu